Sony Ericsson G700 a G900

Ostatní | 12.02.08

Na koferenci MWC v Barceloně představil Sony Ericsson dva nové mobilní telefony G700 a G900. Oba modely se snaží kombinovat funkce smartphonů s kompaktními rozměry mobilních telefonů klasické konstrukce.

Oba přístroje mají 2,4 palcový dotykový displej, fotoaparát s vysokým rozlišením fotoaparát, vnitřní 160MB paměť, operační systém Symbian a podporují paměťové karty Memory Stick Micro. Model G900 má navíc propracovanější fotoaparát a podporuje sítě Wi-Fi.

Sony Ericsson G700

Pouze 13 mm tenký model G700 nabízí řadu organizačních a pracovních funkcí, přičemž dotykový displej s úhlopříčkou 2,4 palce zajišťuje pohodlné ovládání. Samostatné tlačítko je vyhrazeno pro vytváření poznámek, které se ukládají přímo na plochu displeje, vytvořená poznámka může být textová i grafická. Výborná výbava zahrnuje i editor dokumentů, e-mail a podporu datových přenosů v sítích UMTS.


G700 nabízí také 3,2 megapixelový fotoaparát s přisvětlením, možností sekvenčních snímků nebo panoramatických fotografií. Je také možné nastavit režim fotografování při různých světelných podmínkách jako například za oblačného počasí nebo při fotografování za umělého osvětlení.

G700 je vybaven i MP3 přehrávačem, FM rádiem a funkcí pro rozpoznávání hudby TrackID. Pro nejvhodnější přehrávání různých zvukových spekter slouží přednastavené ekvalizéry. Ty zajistí automatické nastavení vyvážení zvuku pro příslušný hudební styl. Hravé uživatele potěší i předinstalované hry.

Sony Ericsson G700 bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku v bronzovém barevném provedení.

Sony Ericsson G900

Sony Ericsson G900 má proti G700 chladnější a více strohý design, alespoň v základním tmavém provedení. Podobně jako předchozí model nabízí i tento řadu užitečných funkcí, tedy včetně dotykového displeje a ovládacího styluse.


Přístroj G900 nabízí pětimegapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním. To je možné ovládat stejně jednoduše jako všechny ostatní funkce telefonu - stačí se na displeji dotknout místa, na které se má zaostřit. Fotoaparát je vybaven i stabilizátorem obrazu a možností přisvětlení včetně redukce efektu červených očí. Pro focení za všech podmínek je přístroj vybaven funkcí Photo fix. Ta jednoduše upraví nesprávně exponované snímky. Při fotografování rychle se pohybujících objektů je cenným pomocníkem možnost sériového snímání.

Uživatelům, kteří se zaměřují především na pracovní funkce telefonu, poslouží bezdrátový vysokorychlostní přístup na internet prostřednictvím Wi-Fi nebo sítí UMTS, e-mail a webový prohlížeč Opera. Pro správu a tvorbu dokumentů je připraven editor kancelářských dokumentů. Aktuální informace pak poskytne čtečka RSS zpráv.

Sony Ericsson G900 bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku v konzervativním tmavě hnědém a vínovém barevném provedení pro milovníky extravagance.


Komentáře