Sony Ericsson F305 jako mobil stvořený pro hraní

Ostatní | 17.06.08

Společnost Sony Ericsson dnes představila svůj první telefon zaměřený primárně na mobilní hraní. Model s označením F305 je symaticky zpracovaným mobilem, který je zcela přizpůsobený pro pohodlné ovládání her.

Model F305 je svým zpracováním předurčen pro pohodlné ovládání her (F jako „fun“). Ty lze ovládat speciálními vyhrazenými tlačítky a díky pohybovému senzoru také pouhým pohybem přístroje (jde o integrovaný gyroskop), ta druhá možnost ovšem pravděpodobně pokud jsou k tomu hry speciálně uzpůsobeny. Pro pohybové ovládání jsou zde již předinstalovány tři hry – Bowling, Bassfishing, Jockey, pravděpodobně přibudou i další. Příjemná je možnost hraní her s přístrojem v horizontální poloze. Přístroj je také vybaven integrovanými stereo reproduktory na zadní straně, což se hodín nejen při poslechu hudby, ale hlavně při hraní her s prostorovým zvukem.

F305 vydrží na jedno nabití až 8 hodin hraní. Pro možnost delšího hraní bude možná zakoupit přídavnou baterii CPP-100.

Přístroj F305 disponuje dvoumegapixelovým fotoaparátem, halogenové přisvícení bohužel chybí. Sdílení pořízených fotografií je možné prostřednictvím technologie Bluetooth či MMS. Uživatel nalezne v telefonu i stereo FM rádio a hudební přehrávač. Ten je vybaven funkcí pro rozpoznávání hudby TrackID známou především z Walkman mobilů Sony Ericsson.

Sony Ericsson F305 bude v České republice k dispozici v říjnu tohoto roku v černém barevném provedení, později přibude i bílé, předpokládaná cena je kolem čtyř tisíc korun. Přídavná baterie CPP-100 bude dostupná v průběhu 4. čtvrtletí tohoto roku.Komentáře