Sony Ericsson C702 a C902 - fotomobily pro náročné

Ostatní | 15.02.08

Společnost Sony Ericsson uvádí dva nové fotomobily s označením Cyber-shot. C702, který je vhodný do náročných klimatických podmínek a C902 má dotykové ikonami pro snadné ovládání fotoaparátu.

Cyber-Shot je řada telefonů Sony-Ericsson, u nichž je kladen zvýšený důraz na možnosti a snadnost fotografování. Oba mají 160 MB integrované paměti a podporují paměťové karty Memory Stick Micro.

C902 má fotoaparát s větším rozlišením a navíc integrovaný blesk, odolný C702 má proti tomu například možnost zadávat ke snímkům GPS souřadnice pořízení.

Odolný Sony Ericsson C702

Zpracování bytelného modelu Cyber-shot C702 sice přístroji ubírá na ladnosti usnadňuje fotografování v nepříznivých podmínkách, přístroj je odolný proti prachu i proti postříkání vodou.Snímky pořizuje 3,2 megapixelovým fotoaparátem s automatickým zaostřováním s funkcí rozpoznávání obličeje a výkonným přisvětlením. To usnadňuje pořizování kvalitních fotografií při zhoršených světelných podmínkách.

Součástí balení telefonu je i poutko na zápěstí, které společně s možností ovládání telefonu jednou rukou dovoluje fotografovat i v nestandardních pozicích.

V případě pořízení snímků v horších světlených podmínkách může ledacos napravit integrovaná aplikace Photo fix. Ta automaticky upravuje vyvážení bílé barvy. Jednoduše se tak změní jas, světlo i kontrast snímků. Červené oči dokáže spolehlivě odstranit možnost redukce efektu červených očí.

Zabudovaná GPS dokáže přiřadit souřadnice k pořízeným snímkům. To je užitečné například při častém cestování - uživatel tak neztratí přehled o místě vzniku fotografie. Pro cestování je v modelu C702 pamatováno také na integrované Google mapy, které nasměrují uživatele správným směrem a ve spojení s GPS poslouží i jako navigace.

Sony Ericsson C702 Cyber-shot bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku v černém a tyrkysovém barevném provedení.

Elegantní Sony Ericsson C902

Co ztrácí C902 na odolnosti, to dohání na eleganci, zvláště červené barevné provedení je velmi hezké. C902 Cyber-shot má jen 10,5 mm tenké kovové tělo.Disponuje také pětimegapixelovým fotoaparátem s autofokusem, bleskem a automatickou detekcí obličeje, zvláště blesk je rozhodně žádoucí a u mnoha současných mobilních telefonů s fotoaparáty chybí. Fotografování usnadňuje také stabilizátor obrazu.

Fotoaparát se aktivuje vysunutím krytky objektivu, kterou v tomto případě tvoří část těla přístroje. Při aktivaci fotoaparátu se rozsvítí ikony umístěné přímo po stranách displeje. Okamžitě je tak dostupné například nastavení blesku, samospouště, pořízení video záznamů, automatické detekce obličeje, výběr z přednastavených režimů pro fotografování krajiny, portrétu, scenérie, sportu a dalších.

Při fotografování rychle se pohybujících objektů je cenným pomocníkem funkce BestPic. Ta zaznamená vedle snímku pořízeného v okamžiku zmáčknutí spouště také čtyři snímky před a čtyři snímky po jejím zmáčknutí. Uživatel si tak vybere z devíti pořízených fotografií tu nejlepší a ostatní se automaticky smažou. Model C902 přichází s rozšířenými možnostmi použití této funkce - jako první totiž nabízí funkci BestPic využívající integrovaný blesk. Uživatel tak již může tuto funkci využívat i při zhoršených světelných podmínkách.

Součástí modelu C902 je samozřejmě i FM rádio, hudební přehrávač nebo podpora 3D her. Pro možnost neustálého sledování aktuálního zpravodajství je zde také čtečka RSS zpráv.

Sony Ericsson C902 bude k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku v černém a červeném barevném provedení.Komentáře