Skype přichází s vylepšenou kvalitou přenosu hlasu

Ostatní | 06.05.08

Společnost eBay vydala novou verzi populárního klienta pro internetovou telefonii Skype. Podle tvůrce má lépe filtrovat šumy na pozadí hovoru a eliminovat neplánovaná ukončení hovoru.

Nejen lepší kvalita hlasu, ale i další vylepšení nové verze označené 3.8.0.115 poskytují uživateleli více komfortu. Již není nutné upravit zvukové nastavení po změně sluchátek nebo mikrofonu. Odstraněny byly také nalezené chyby v přehrávání videa a klient dostal svou vlastní implementaci síťového protokolu Universal Plug-and-Play, nyní nezávislou na kódu Microsoftu.Od této nové verze Skype automaticky nezobrazí avatar uživatele žádajícího o autorizaci. Tato změna přišla kvůli uživatelům, kteří si ke svému profilu zvolili nepříliš vhodný obrázek. Ten je pro příjemce žádosti nadále dostupný kliknutím.

Skype byl odkoupen firmou eBay v roce 2005 za 2,6 mld. USD. Ačkoliv je Skype výdělečný a oblíbený, neustále musí čelit tlaku konkurence (především z oblasti telekomunikačních operátorů), která se snaží v bouřlivě se rozvíjejícím odvětví uspět.

- - Jaroslav Fibichr


Komentáře