Rádio kombinované s mobilem v podání SE

Ostatní | 27.01.08

Společnost Sony Ericsson představila mobilní telefony třídy R. Jedná se o R300i a véčko R306i s rozšířenou možností poslechu rádia. A to jak FM, tak AM, navíc jsou vybaveny hlasitým reproduktorem.

Uvedení proběhlo v Indii, což odpovídá určení těchto mobilů především pro rozvíjející se trhy. Hlad v těchto zemích po mobilních telefonech je obrovský a možnost se uplatnit je rozhodně větší jak na nasycených trzích ekonomicky rozvinutých zemí, kde nákupy telefonů jsou spojeny zejména s náhradou starších typů.

Rádiem je inspirováno i novátorský design přístrojů, ovšem při zachování základní vzhledové linie mobilních telefonů Sony Ericsson.

Jedna ze stran přístrojů je vždy celá v designu rádia. Kromě reproduktorů jsou zde umístěná tlačítka, která usnadňují ovládání přijímače. Díky nim je tak například možné přepínání mezi přednastavenými stanicemi nebo okamžitá úprava hlasitosti. Rádio lze využít také jako budík nebo pro nahrávání hudebních skladeb či sportovních přenosů. Nahranou sekvenci je pak možné použít také jako vyzvánění.

Modely R300i i R306i disponují oblíbenou funkcí pro rozpoznávání hudby TrackID, která jinak bývá součástí pouze dražších modelů značky Sony Ericsson. Funkce TrackID snadno identifikuje interpreta i název přehrávané skladby.

S oběma modely je možné poslouchat hudbu jak přes přibalená stereo sluchátka tak i hlasitě přes integrované reproduktory s prostorovým zvukem. Model R300i je vybaven jedním reproduktorem, R306i pak dvěma stereo reproduktory.

Součástí obou telefonů je integrovaný fotoaparát - model R306i nabízí rozlišení 1,3 megapixelu a čtyřnásobný digitální zoom. Model R300i je vybaven jen VGA fotoaparátem (rozlišení 640x480 pixelů = 0,3 megapixelu). Pořízené snímky se ukládají do vnitřní paměti telefonu, slot na paměťové karty přístroje nemají. Součástí balení také není kabel pro propojení s počítače, naštěstí je v technické výbavě telefonů bluetooth.

Sony Ericsson R300i bude uveden na trh v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku, a to v měděném a černém barevném provedení. Sony Ericsson R306i bude uveden na trh v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku v černém a bílém barevném provedení. Telefony se budou prodávat i u nás.Komentáře