Nový hudební Sony Ericsson W595

Ostatní | 22.07.08

Řada Walkman mobilů Sony Ericsson se rozrůstá o model W595. Jde o vysouvací mobil primárně zaměřený na přehrávání hudby, ale má například i 3,2 megapixelový fotoaparát a podporu datových přenosů HSDPA a EDGE.

W595 je vybaven funkcí Shake control. Ta umožňuje rychlé ovládání hudebního přehrávače bez použití tlačítek – pouhým pohybem přístroje. Pohybem telefonu dopředu nebo dozadu je možné přecházet mezi jednotlivými písněmi nebo si zvolit přehrávání náhodně vybraných skladeb.

Další zajímavou hudební funkcí v modelu W595 je SensMe, pokročilá alternativa ke klasické volbě přehrávání podle interpreta nebo alba. SensMe sestaví seznam přehrávaných skladeb podle jejich tempa a stylu, a umožní tak uživateli poslouchat hudbu odpovídající jeho aktuální předvolbě. Výběr je jednoduchý – všechny skladby uložené v telefonu se zobrazí na displeji jako body matice seřazené vodorovně a svisle podle jejich vlastností. Stačí pouze zvolit vhodnou skupinu písní. Jak to bude fungovat v praxi, to je otázka.

Pro sdílení hudby dobře poslouží integrované stereo reproduktory, ale i redukce na dva konektory jack, takže hudbu z telefonu mohou ve sluchátkách poslouchat dva lidé najednou. Hudbu ve stereo kvalitě i další nejen multimediální soubory je možné poslat do jiných zařízení bezdrátově s využitím technologie Bluetooth. Telefon je vybaven slotem na paměťové karty Memory Stick Micro (M2), v balení uživatel nalezne kartu o velikosti 2 GB. Přístroj podporuje rychlé datové přenosy HSDPA i EDGE.

W595 má ve své výbavě také 3,2 megapixelový fotoaparát s 2,5x digitálním zoomem. Při fotografování rychle se pohybujících objektů je cenným pomocníkem funkce BestPic. Ta zaznamená vedle snímku pořízeného v okamžiku zmáčknutí spouště také čtyři snímky před a čtyři snímky po jejím zmáčknutí. Uživatel si pak na velkém 2,2 palcovém displeji vybere z devíti pořízených fotografií tu nejlepší a ostatní se automaticky odstraní. V případě pořízení snímků v horších světlených podmínkách ledacos napraví integrovaná aplikace Photo fix, která automaticky upravuje expozici pořízených snímků.

Sony Ericsson W595 bude k dispozici v průběhu 4. čtvrtletí tohoto roku v černém, bílém, modrém a šedém barevném provedení.Komentáře