Na Olymijských hrách 2008 nebude hlavním systémem Vista

Ostatní | 10.08.07

Oficiální sponzor Olympijských her 2008 společnost Lenovo ohlásila, že nový operační systém Windows Vista nebude nainstalován na žádných důležitých počítačích v rámci her. Poběží na nich totiž Windows XP.

Oficiální sponzor Olympijských her 2008 společnost Lenovo ohlásila, že nový operační systém Windows Vista nebude nainstalován na žádných důležitých počítačích v rámci her. Poběží na nich totiž více rozšířená verze Windows XP. Vista bude pouze na počítačích, které budou v halách pro sportovce a budou sloužit pouze pro jejich přístup na internet a podobně.


Stejně tak je již rozhodnuto, že se nebude spoléhat na bezdrátové sítě a veškerá životně důležitá komunikace bude probíhat po klasických rozvodech.

Při hrách bude IT infrastruktura několikrát složitější než tomu bylo u posledních Olympijských her. Lenovo aktuálně už připravilo přibližně 12 tisíc standardních PC a 2 000 tiskáren pro potřeby organizátorů her. Dále bude použito 800 notebooků a 700 serverů. Dalších 5 000 PC se bude vyskytovat v prostorách pro atlety, lékařských centrech a pro marketingové účely.

Více informací se dozvíte v připravené reportáži.


please install flash player to see video preview here

- - Jaroslav Kasal


Komentáře