Na Kubě byly povoleny mobilní telefony

Ostatní | 29.03.08

Vymoženosti moderního světa jako jsou počítače, mikrovlnky, DVD přehrávače a nyní i mobilní telefony si mohou dopřávat konečně i Kubánci. Za reformami stojí Raúl Castro.

Je tomu teprve měsíc, co Raúl Castro (na fotografii vpravo) vystřídal v prezidentské funkci svého bratra Fidela, ale i za tuto krátkou dobu provedl více změn než jeho předchůdce během posledních let. Důkazem toho může být nově schválený zákon o mobilních telefonech, které si teď může na Kubě zakoupit kdokoliv. Dosud bylo právo vlastnit mobil vyhrazeno pouze cizincům.


Služby související s používáním mobilních telefonů bude poskytovat místní telekomunikační společnost ETESCA. Nebude to samozřejmě zadarmo – lidé si budou muset služby předplatit.

V posledních dnech se na Kubě začíná diskutovat i o neomezeném přístupu k internetu pro všechny obyvatele. To by byla doslova revoluční změna a jistě by přispěla k rychlé přeměně komunistické Kuby k alespoň částečně demokratické a svobodné zemi.Obrázek pochází z webu www.thehavananote.com

- - Adam Šoltys


Komentáře