Na britských leteckých linkách bude možné telefonovat

Ostatní | 28.03.08

Díky novým systémům bude brzy možné během letu na palubách letadel telefonovat vlastním GSM mobilním telefonem. Zákaz telefonování během vzletu a přistání bude i však trvat i nadále.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom ve středu oznámil, že pasažéři na palubách letadel registrovaných na britských ostrovech budou moci využívat jejich mobilní telefony k uskutečňování hovorů a zasílání krátkých textových zpráv. Toto rozhodnutí bylo vydáno ve spolupráci s významnými britskými a evropskými leteckými institucemi. Díky tomu, že byl tento systém vyvinut spolu s ostatními členskými zeměmi Evropské unie, bude použitelný v celém evropském vzdušném prostoru.

Podle plánů bude po dosažení minimální výšky 3000 metrů aktivována interní mobilní brána letounu, přes kterou budou pasažéři uskutečňovat svoje hovory. Nadále však nebude možné z bezpečnostních důvodů telefonovat v době vzletu a přistání. Zástupci Ofcomu dále prohlásili, že bezpečnost cestujících je na prvním místě a systém nebude nainstalován, dokud nezíská veškerá potřebná osvědčení evropské a britské agentury pro bezpečnost létání.Obrázek pochází z www.teachingtreasures.com.au

- - Ondřej Pilát


Komentáře