Lenovo stahuje přes 200 000 baterií

Ostatní | 02.03.07

Není to tak dávno, co se společnost Lenovo přidala do skupiny firem, které od zákazníků stahovaly vadné notebookové baterie. A již je to tu opět, tentokrát se celosvětové stahování baterií týká 205 000 kusů.

Lenovo se k tomuto drastickému kroku rozhodla poté, co si čtyři zákazníci stěžovali, že se jejich baterie přehřály, když upustili či něčím zasáhli svoje notebooky. Vada baterie způsobila jednomu z nich drobné poranění oka, ostatním pak poškození notebooku a dalšího majetku.


Postižené baterie jsou devítičlánkové Sanyo s prodlouženou životností, které Lenovo prodávala od listopadu 2005 až do teď jako volitelné v určitých verzích přenosných počítačů ThinkPad sérií R, T a Z. Vadné baterie mají číslo FRU P/N 92P1131. Kupující měli možnost si koupit standardní baterii skládající se ze čtyř článků či šesti a devítičlánkové baterie s prodlouženou životností.

Problém není ve článcích samotných, ale v krabičce baterie, kterou navrhl tandem Lenovo a Sanyo. Jedná se o jinou chybu, než když kovové úlomky kontaminovaly baterie vyrobené firmou Sony, což vedlo k jejich přehřívání či dokonce vzplanutí. Výsledkem bylo známé stahování milióniu baterií z notebooků skoro všech značek.

Foto: www.cpsc.gov

- - Alexandr Radecký


Komentáře