Konica Minolta propaguje uměleckou tvorbu

Ostatní | 14.07.07

Společnost Konica Minolta na veletrhu EmbaxPrint nezískala jen ocenění pro svůj produkční stroj Bizhub 1050E, ale představila také projekt spolupráce s umělci, označený jako BizArt

Přestože od veletrhu EmpaxPrint v květnu 2007 uběhla již delší doba, vracíme se k zajímavému projektu společnosti Konica Minolta. Spojení světů byznysu a umění - BizArt - je na jedné straně marketingovým projektem, jehož cílem je představení nových produktčních tiskáren, na straně druhé je zároveň seznámením s tvorbou umělců - malířů, grafiků, výtvarníků, kteří se grafickému oboru věnují nebo se mu věnovat budou.
Podle zástupců společnosti Konica Minolta se v rámci konceptu BizArt zaměřují především na mladé umělce, jimž umožní prezentaci v rámci předváděcích akcí pro potenciální zákazníky. Nové stroje podporující novou technologii představí Konica Minolta formou vernisáží, kde se objeví vizuální umělecká díla. Společnost Konica Minolta do budoucna plánuje uspořádat výstavy a soutěže mladých umělců, kde se bude objevovat téma „produkční tisk“.Jak bude vypada spolupráce umělců s Konicou Minoltou v budoucnu? Necháme se překvapit. Zatím jsme si mohli prohlédnout graficky zdařilou prezentaci na webu http://bizartgalerie.cz/, kde se propojení umění s produkčním tiskem vydařilo. Najdete na něm prezentaci tří produktů a tří umělců. Další časem jistě přibudou.

- - Václav Maletínský


Komentáře