Bezpečnostní balíčky pod lupou

Ostatní | 14.05.07

Chcete zajisté surfovat po internetu, aniž byste museli mít strach z virů, spamu apod. Nemusíte se ničeho obávat, pokud používáte efektivní bezpečnostní balík, který průběžně aktualizujete. Náš test vám prozradí, který program je pro koho vhodný.

G-Data Internet Security 2007

Balík Internet Security 2007 společnosti G-Data nabízí velmi dobré zabezpečení, užitečné funkce a přístupnou komunikaci s uživatelem. Ani cena není příliš vysoká: 1 290 Kč za krabicové balení a 1 150 Kč za stažení.

V bezpečnostních testech obstál nástroj na výtečnou. Našel všechny běžně rozšířené viry (ITW viry) a odhalil 99,95 % Zoo virů. Jde o skvělý výsledek, protože těchto nikoliv běžně rozšířených škůdců jsme v testu použili zhruba 290 000 exemplářů. Rovněž v ostatních bezpečnostních zkouškách nás program přesvědčil: blokoval 98 % spamových a phishingových e-mailů a našel 99,7 % adwarových/spywarových souborů. Velmi dobrá byla také jeho rychlá reakce na nové viry. Do 1 až 2 hodin dodal výrobce signatury, které chránily PC před novými škůdci.Za tyto velmi dobré hodnoty platí program vysokými nároky na výkon systému. Kopírování 760 MB dat mu při standardních nastaveních trvalo o 380 % déle. To je nejhorší výsledek v testu. Když jsme zvolili důkladnější možnost Skenovat všechny soubory, hodnota vzrostla na 410 %. Skener G-Data potřeboval pro standardní kontrolu dat 83 sekund. Ovšem program často hlásil falešné poplachy, konkrétně jich bylo celkem 22. Bootovatelné záchranné CD balíku G-Data nastavuje stejně jako v předchozí verzi laťku pro antivirový záchranný systém vysoko. Verze 2007 nabízí k známému textovému režimu alternativně i CD s nouzovým systémem na bázi Knoppixu s komfortní komunikací s uživatelem – včetně aktuálních signatur.

Jasně členěná komunikace s uživatelem se nám líbila. Je vhodná pro začátečníky a nezdržuje profesionály příliš rozsáhlými menu. Updaty programu: Současní uživatelé softwaru G-Data s licencí pro aktualizace signatur si mohou novou verzi bezplatně stáhnout. Přechod na novou verzi se vyplatí, protože lépe funguje detekce adwaru a spywaru. Naše kritika: Software G-Data Internet Security 2007 je velmi náročný na výkon počítače. Kromě toho komplikuje život uživatelům s modemem – v průměru je k dispozici 30 aktualizací denně. Proto je rychlé internetové připojení naléhavou nutností.

Závěr: G-Data Internet Security doporučujeme pro uživatele, kteří si přejí velmi dobrý bezpečnostní výkon při dobré obslužnosti.Komentáře