Zuckerberg je nejlépe vydělávajícím šéfem v Severní Americe

Novinky |

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg byl v minulém roce nejlépe vydělávajícím šéfem severoamerické společnosti - přišel si na 2,28 miliardy dolarů.

Zuckerberg je nejlépe vydělávajícím šéfem v Severní AmericeK této sumě se Zuckerberg dostal díky nabytí opcí Facebooku, když byly akcie společnosti uvedeny na burzu. Podle společnosti GMI Ratings si deset nejlépe vydělávajících šéfů přišlo v roce 2012 na 4,7 miliardy dolarů - 3,3 miliardy z toho však získali z prodeje opcí. I tak je to nejvyšší číslo za posledních jedenáct let, co GMI Ratings své hodnocení vydává.


Dva šéfové firem si přišli na více než miliardu dolarů a žádný z top 10 neklesl pod sto milionů. Minulý rok byl třetím v řadě, kdy severoameričtí šéfové zaznamenali značný nárůst svých příjmů. Mezi 2 259 dotázanými CEO se medián příjmů zvýšil o 8,47 %; šéfové společností v indexu S&P zaznamenali medián nárůstu příjmů 19,65 %. Mezi top 10 šéfy patří Tim Cook z Apple (páté místo) nebo šéf prodeje v Apple Marc Benioff (deváté místo). Šéf LinkedIn Jeffrey Weiner se na seznam tentokrát nedostal, i tak však měl zajímavý rok – jeho příjmy činily 78 milionů dolarů.
 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © masterofall686 - Fotolia.com

Komentáře