Zuckerberg: headsety pro virtuální realitu budou časem vypadat jako běžné brýle

Novinky |

I se když headset pro virtuální realitu Oculus Rift ještě nezačal ani prodávat, šéf Facebooku Mark Zuckerberg již minulý týden promluvil o tom, jak by toto zařízení mohlo v budoucnu vypadat.

Zuckerberg: headsety pro virtuální realitu budou časem vypadat jako běžné brýleFacebook koupil společnost Oculus minulý rok za 2 miliardy dolarů. Podle Zuckerberga se během příštích let bude těžkopádný headset neustále zmenšovat, až dosáhne velikosti běžných dioptrických brýlí. A to není vše, postupem času by navíc nemělo být nutné ani připojovat headset k počítači, tudíž by se lidé s brýlemi mohli volně pohybovat po místnosti. Jak dodal Zuckerberg, virtuální realita nebude sloužit pouze k hraní. Namísto toho, aby lidé ukazovali své fotografie přátelům na smartphonech, budou časem i k tomuto účelu používat své headsety.


Na to všechno si však budeme muset ještě počkat. I když první verze Oculus Rift se objeví na trhu již za rok, podle Zuckerberga bude trvat pět až dvanáct let, než bude virtuální realita fungovat spolehlivě a headsety se stanou pro lidi opravdu dostupné. I když je tedy třeba odvést velké množství práce, podle Zuckerberga Facebook i tak do Oculus investoval z toho důvodu, že „virtuální realita je počítačovou platformou další generace“.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: samsung

Komentáře