Zlaté hodinky Apple Watch budou v kamenných obchodech hlídat speciální zámky

Novinky |

I když produkty Apple obecně nepatří mezi nejlevnější, nové zlaté hodinky Apple Watch mají podle některých analytiků stát v přepočtu i více než sto tisíc korun. Podle portálu 9to5Mac proto bude třeba, aby kamenné obchody Apple přijaly nová bezpečnostní opatření.

Zlaté hodinky Apple Watch budou v kamenných obchodech hlídat speciální zámkyJak uvedl portál 9to5Mac, kamenné obchody Apple Store budou mít speciální zámky, k nimž budou hodinky připevněny. Zámky však nebudou jedinou novinkou, kterou budou obchody Apple nově vybaveny. V obchodech mají být k dispozici také váhy, pomocí nichž budou zaměstnanci Apple Store vážit množství zlata v konkrétních hodinkách tehdy, pokud je uživatelé budou chtít vrátit či vyměnit.


Pokud budou zlaté Apple Watch opravdu tak drahé, jak mnozí očekávají, nelze se nadstandardním bezpečnostním opatřením divit. Apple odmítl spekulace komentovat. Server 9to5Mac s odkazem na nejmenované zdroje uvedl, že zámky (označované 9to5Mac jako "iSafes") budou vyráběny na míru tak, aby v nich byly zabudovány nabíječky, pomocí nichž se hodinky přes noc budou dobíjet. Výdrž baterie Apple Watch totiž nebude nijak závratná. Podle šéfa Apple Tima Cooka se hodinky začnou prodávat v dubnu. Očekává se, že zájem bude velký.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: apple

Komentáře