Zařízení s Androidem 6.0 musejí mít zapnuté šifrování disku

Novinky |

Google oznámil, že všechna nová zařízení s operačním systémem Android 6.0 budou muset mít ve výchozím nastavení zapnuté šifrování celého disku.

Zařízení s Androidem 6.0 musejí mít zapnuté šifrování diskuMožná si pamatujete, jak představitelé Googlu před vydáním Androidu 5.0 Lollipop prohlašovali, že tehdy nový operační systém bude standardně šifrovat všechna data uložená na zařízeních. Jakmile se však první zařízení s tímto OS dostala na trh, vyplynulo na povrch, že šifrování defaultně zapnuto nakonec není. Google totiž na poslední chvíli změnil text ve svém dokumentu zvaném Android Compatibility Definition, podle kterého bylo šifrování americkým gigantem sice silně doporučeno, avšak nebylo povinné. Problém byl v tom, že zapnutí šifrování všechny androidové telefony po výkonnostní stránce jednoduše nezvládaly a některé smartphony se uživatelům začaly sekat.


Pokud se však na Android Compatibility Definition podíváme nyní, zjistíme, že definice se změnila a Google nyní vyžaduje, aby bylo na androidových telefonech zapnuté šifrování pomocí standardu AES celého disku standardně. Jedinou výjimku mají zařízení, která byla vydána s nižší verzí Androidu a uživatelé je následně upgradovali na Android 6.0.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře