Zahrajte si hry z Nintendo 64 ve svém prohlížeči

Novinky |

Na internetu se objevil nový emulátor, který umožňuje hrát hry z legendární konzole Nintendo 64 přímo v okně webového prohlížeče.

Zahrajte si hry z Nintendo 64 ve svém prohlížeči
Ti z vás, kteří vyrostli v devadesátých letech, si stále jistě pamatují "zlatou éru" videoherní historie. První PlayStation měl být společným projektem Sony a Nintenda, spojenectví obou společností se však následně rozpadlo kvůli neshodám. Sony vydalo v roce 1994 svůj vlastní PlayStation a Nintendo o dva roky později přišlo s konzolí Nintendo 64. Srdce nostalgických uživatelů této konzole však nyní mohou opět zaplesat díky novému emulátoru Nintendo 64, který vytvořil Paul Holden. Aplikace je založena na JavaScriptu a i když je stále v počáteční fázi vývoje, již přes ni lze spustit několik titulů včetně Super Mario 64.

Ke spuštění her je potřeba načíst emulátor přes Google Chrome nebo Firefox. Jak můžete vidět v tomto videu, není to perfektní, jelikož je hra tak trochu zpomalená. Jedná se pravděpodobně o softwarový problém, jelikož současné počítače by neměly mít s grafikou z poloviny devadesátých let žádný problém. Paul Holden byl původním tvůrcem multi-platformového emulátoru Daedalus, který se následně proměnil v open-spurce N64 emulátor pro Windows a Sony PSP.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © chaoss - Fotolia.com

Komentáře