Žádné dvoujádrové Atomy pro netbooky

Novinky | 12.01.09

Podle vysoce postaveného manažera společnosti Intel není dvoujádrový Atom Dual určen do netbooků, a neměl by se v nich objevit.

Shmuel Eden, víceprezident divize mobilních platforem Intel, věří, že duální Atomy jsou příliš horké pro netbooky, a výrobci by je proto do nich neměli instalovat. Duální Atom už produkuje tolik tepla, že potřebuje aktivní chlazení, s čímž souvisí, že to není takový šetřič energie jako jeho jednojádrový bratříček. Navíc málokterá aplikace na netboocích potřebuje výkon dvoujádrového procesoru. Až tedy Intel vydá nový procesor pro netbooky, bude to inovovaná jednojádrová verze Atomu. A kdo chce vyšší výkon, musí sáhnout po plnohodnotném notebooku, nakonec netbook je tu od čtení a psaní dokumentů a surfování po internetu, ne od hraní 3D her.

 

Pravdou ovšem je, že netbooky v poslední době dost povyrostly a často jsou to spíše menší notebooky. Mnozí uživatelé také volají po vyšším výkonu, takže se dost možná dočkáme situace, že vznikne „duální“ netbook, který ovšem bude svou velikostí, výdrží baterie i cenou spadat do kategorie notebooků.


Komentáře