Za 83 miliony profilů na Facebooku nejsou reální lidé

Novinky |

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že Facebook dosáhl 955 milionů uživatelů, z nichž okolo 550 milionů se k sociální síti připojuje každý den. Podle nových informací však za více než 80 miliony účtů na Facebooku nestojí reální lidé.

Za 83 miliony profilů na Facebooku nejsou reální lidé
Ještě v květnu se odhadovalo, že je na Facebooku 5 až 6 % falešných účtů. A jak podotýká portál CNET, Facebook nejspíše nemá ani tolik aktivních uživatelů, kolik tvrdí, jelikož jako aktivního uživatele sociální síť započítává i jedince, kteří Facebook pouze používají k přihlašování na jiné webové stránky, avšak na sociální síť vůbec nechodí. Z nových údajů vyplývá, že 4,8 % měsíčně aktivních uživatelů Facebooku jsou duplikáty, které si někdo vytvořil ke svému hlavnímu profilu, ať už náhodou nebo proto, že chce například podvádět při hraní online her.

Další 2,4 % profilů jsou "špatně zařazeny", neboť je někdo vytvořil například pro zvíře nebo pro svou firmu. To na Facebooku sice lze, ale pouze jako "Facebook Pages", jež se liší od standardních profilů. Zbývající 1,5 % falešných profilů je používáno k neférovému jednání, například spamování. Zpráva o tom, že za více než 80 miliony profily na Facebooku se neskrývají reální lidé, přichází pouze pár dnů poté, co byl Facebook nařčen malým startupem za to, že na reklamy na jeho síti z 80 % klikají roboti místo reálných uživatelů.


Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Carlos Caetano - Fotolia.com

Komentáře