Z Googlu chce smazat osobní informace již 70 000 Evropanů

Novinky |

Vedoucí právník Googlu pro Velkou Británii David Drummond uvedl, že evropské zastoupení americké společnosti od května obdrželo v rámci tzv. "práva být zapomenut" již 70 000 žádostí.

Z Googlu chce smazat osobní informace již 70 000 EvropanůV květnu tohoto roku Evropský soudní dvůr rozhodl, že občané EU mají právo na to požádat webové vyhledávače ke smazání jakýchkoli výsledků hledání, které by mohly narušovat jejich soukromí. Google k rozhodnutí samozřejmě uvedl, že je jím zklamán, jelikož narušuje neutralitu internetu jako celku. Zodpovědnost za stažení nepatřičných výsledků z vyhledávače mají podle Soudního dvora vyhledávače, které na požádání musejí zhodnotit legitimitu dané žádosti a provést nápravu.


Podle nového vyjádření Drummonda Google s rozhodnutím stále nesouhlasí, avšak snaží se mu vyhovět. To však není jednoduché, jelikož test toho, které výsledky mají být odstraněny, je "velmi vágní a subjektivní." Drummond pak poukázal na několik požadavků, v nichž například bývalí politici chtějí smazat odkazy na kritické texty o nich vyhotovené, násilníci chtějí smazat odkazy na články o svých zločinech a výrobcům by se líbilo, když by Google smazal odkazy na negativní recenze jejich produktů.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © vege - Fotolia.com

Komentáře