Z Apple po 18 letech odchází Peter Oppenheimer

Novinky |

Šéf Apple Tim Cook oznámil, že dlouhodobý zaměstnanec Apple a současný CFO (chief financial officer) Peter Oppenheimer z americké společnosti na konci září odejde.

Z Apple po 18 letech odchází Peter OppenheimerOppenheimer bude nahrazen současným viceprezidentem pro finance Lucou Maestrim, který se na svou novou roli začne připravovat od června. Apple údajně o Oppenheimerově odchodu ví již rok a Maestri byl zaměstnán proto, aby jednoho dne pozici CFO převzal. "Luka má více než 25 let zkušeností v globálním prostředí na pozicích seniorního finančního managementu a již vykonával i roli CFO ve veřejně obchodovatelné společnosti. Jsem si jistý, že bude tuto práci skvěle zastávat i v Apple," uvedl šéf společnosti Tim Cook.


Maestri údajně hrál důležitou roli v rozhodnutí Apple vykoupit vlastní akcie - jen v tomto roce na to společnost vynaloží třicet miliard dolarů. Jak dodal Cook, "roční příjmy Apple vzrostly během působení Oppenheimera z 8 miliard dolarů na 171 miliard dolarů." I když byl nedávno jmenován do správní rady Goldman Sachs, plánuje Oppenheimer podle svých slov již dále tolik nepracovat, cestovat, trávit čas se svou rodinou a získat pilotní licenci, jak si vždy přál.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: pcadvisor.co.uk

Komentáře