YouTube včera mělo masivní výpadek

Novinky |

Krátký, asi 10minutový včerejší výpadek nejoblíbenějšího serveru pro přehrávání videí byl jedním z největších problémů v historii tohoto webu.

YouTube včera mělo masivní výpadekVyplývá to ze zprávy společnosti, která pro měření dopadu online výpadků používá stížnosti na Twitteru.

Kdo se včera v inkriminovanou dobu pokusil spustit YouTube, zobrazila se mu místo samotného webu zpráva: „500 Internal Server Error: Omlouváme se, něco je špatně. Na řešení této situace byl uvolněn tým vysoce trénovaných opic.“

Divize Googlu YouTube podala vyjádření, v němž však neinformovala o příčině výpadku, který trval deset minut, ani o tom, kolik lidí bylo výpadkem zasaženo.

„Někteří lidé se dnes setkali s chybami či pomalejším zážitkem na YouTube než obvykle,“ uvádí společnost ve vyjádření. „Na problém jsme rychle reagovali a vyřešili jsme jej. Omlouváme se za jakékoliv nepříjemnosti, které toto způsobilo.“

Index YouTube na Downdetectoru se rychle vyšplhal na 19 986 zpráv o problémech webu. Z deseti předchozích výpadků, které Downdetector zaznamenal, nevygeneroval žádný ani tisíc oznámení. YouTube podle interních informací společnosti využívá více než miliarda unikátních návštěvníků každý měsíc.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře