YouTube spustí novou předplatitelskou hudební službu

Novinky |

Minulý rok v létě se objevily první spekulace o tom, že Google plánuje na YouTube spustit předplatitelskou hudební službu. Nyní to vypadá, že tato opravdu koncem roku spatří světlo světa.

YouTube spustí novou předplatitelskou hudební službuHudební služba má vypadat podobně jako Spotify, budou na ní však i videa. A podobně jako například u Pandory mají být i zde dostupné bezplatná i placená prémiová verze. Druhá jmenovaná uživatelům nabídne neomezený přístup k albům a hudebníkům. Uživatelům placené verze se také nebudou zobrazovat reklamy. Podle informací Billboardu má služba stát okolo deseti dolarů měsíčně a bude kompatibilní s dalšími produkty a službami Googlu jako Google Glass.


Google již údajně s hudebními vydavatelstvími uzavřel všechny potřebné smlouvy. V březnu tohoto roku se společnost dohodla s Warner Music Group, díky čemuž získá americký gigant přístup k hudbě pro dvě své chystané služby: androidovou hudební aplikaci a předplatitelský kanál YouTube. YouTube má v současné době miliardu unikátních měsíčních uživatelů a jde o největší hudební službu na světě, přičemž doposud vydělává všechny své peníze jen pomocí reklam.
 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © U.P.images - Fotolia.com

Komentáře