YouTube nabídne živé streamování her z Androidu

Novinky |

YouTube oznámilo, že uživatelům již brzy umožní v přímém přenosu streamovat video přímo z androidových telefonů na svou herní platformu.

YouTube nabídne živé streamování her z AndroiduProhlášení YouTube přišlo hned první den konání veletrhu Tokyo Game Show, kde americká společnost mimo jiné oznámila, že již brzy vydá speciální japonskou verzi aplikace YouTube Gaming. Jak totiž uvedl v oficiálním prohlášení Ryan Wyatt z YouTube, „japonské mobilní hry historicky do značné míry definovaly herní kulturu.“


V současné době není jasné, jak bude streaming z Androidu fungovat a jaká rozlišení budou podporována. Se streamováním mobilních her v přímém přenosu již dříve experimentoval hlavní konkurent YouTube v této oblasti, služba Twitch. Twitch je v současné době v oblasti online streamování her jasným lídrem - představitelé portálu nedávno oznámili, že zaznamenali nový rekord, a to dva miliony uživatelů, kteří sledovali streaming videohry najednou. Otázkou tak je, zda a do jaké míry YouTube Gaming přidaná podpora streamování androidových her v boji s konkurencí pomůže.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře