YouTube Gaming bude konkurovat službě Twitch

Novinky |

Americká společnost Google před začátkem herní konference E3 oznámila, že na YouTube spustí svou vlastní službou určenou k živému streamování her.

YouTube Gaming bude konkurovat službě TwitchGoogle v létě spustí YouTube Gaming, který hráčům nabídne video, živé streamy a další obsah. Služba bude dostupná jak přes web, tak ve formě mobilní aplikace. Jak uvedl projektový manažer Googlu Alan Joyce, bude mít YouTube Gaming při svém spuštění ve své databázi přes 25 000 videoher, k jejichž odběru se budou moci uživatelé přihlásit a získávat tak upozornění vždy, když bude naplánován nějaký živý stream či přibude jiný obsah. Hry bude možné streamovat až při 60 snímcích za sekundu a podle Joyce nebudou hráči muset své live streamy nijak plánovat dopředu, jako je tomu u některých konkurenčních služeb.

            
Preview nové herní platformy bude dostupné na E3, finální verze služby pak bude spuštěna někdy během léta. Google chce s YouTube Gaming konkurovat službě Twitch, kterou chtěl dříve koupit, avšak s akvizice nakonec sešlo a oblíbenou platformu určenou ke streamování her koupil Amazon.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře