YouTube do konce roku uvede dvě předplatitelské služby

Novinky |

YouTube podle nových informací portálu The Verge ještě před koncem tohoto roku spustí dvě nové předplatitelské služby. Na co se můžeme těšit?

YouTube do konce roku uvede dvě předplatitelské službyPrvní chystaná služba s názvem Music Key nabídne hudbu a hudební videa ve vysoké kvalitě bez reklam. Betaverzi této služby YouTube v omezeném rozsahu testuje od listopadu minulého roku, přičemž uživatelé za ni platí 7,99 dolaru měsíčně. Finální verze bude stát o dva dolary více.


Druhá připravovaná služba zatím nemá název a ví se pouze to, že nabídne obsah bez reklam a možnost ukládat videa na mobilní zařízení, jež bude následně možné prohlížet offline. Tvůrci obsahu navíc budou moci vyčlenit určitá videa tak, že tato budou dostupná pouze pro předplatitele nové služby a nikdo jiný se k nim nedostane. Kromě toho má tato služba nabídnout speciální kategorie pořadů pro různé skupiny uživatelů - od hráčů videoher až po děti. Očekává se, že i tato služba bude stát deset dolarů měsíčně.


Jak podotýká The Verge, YouTube není ani s jednou miliardou návštěvníků měsíčně a příjmy ve výši čtyř miliard dolarů v zisku a management společnosti tak doufá, že to nové služby konečně pomohou zvrátit.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře