YouTube bude investovat miliony dolarů do tvorby originálního obsahu

Novinky |

Google již v minulosti několikrát vyjádřil zájem o investování do tvorby původního obsahu na YouTube. Následně odstartoval program, který nabízí má tvůrcům obsahu nabízet lepší zázemí. Nyní je Google připraven investovat do partnerských kanálů další miliony dolarů.

YouTube bude investovat miliony dolarů do tvorby originálního obsahuI když Google do tvorby originálního obsahu na YouTube investoval již poměrně dost peněz, v rámci nového programu se společnost plánuje zaměřit na současné hvězdy YouTube, které již mají velké publikum, a pomocí financí je chce přesvědčit, aby svá videa dávali pouze na YouTube. Google bude těmto tvůrcům platit za vytváření konkrétních pořadů jako v minulosti, nově však má jít o mnohem větší částky. Podle dostupných informací bude Google investovat do videí různých formátů a velikostí. I když se Google chce zaměřovat především na "self-made" hvězdy YouTube, s tvorbou původního obsahu mají pomoci i hollywoodští producenti.


Úspěšní tvůrci videí budou na YouTube více propagováni a podle šéfa YouTube Originals Alexe Carlosse by tak mělo být zaručeno, že tito kreativci nejenže naplní své ambice, ale také dodají nový materiál milionům svých fanoušků. Nová vlna financování původního obsahu by tak měla mít pozitivní dopad jak na tvůrce, tak na samotné uživatele YouTube.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře