Yahoo ukončuje provoz dalších služeb

Novinky |

Yahoo na jaře minulého roku ukončil provoz několika služeb, které již nebyly příliš navštěvované nebo nezapadaly do jeho dlouhobé strategie, v rámci níž se chce soustředit pouze na klíčové produkty. Nyní čistka pokračuje.

Yahoo ukončuje provoz dalších služebBěhem uplynulého roku americká společnost vyhodnocovala (ne)úspěšnost svých dalších produktů a služeb, přičemž se nyní rozhodla některé z nich opět zrušit. V dubnu byl ukončen provoz služby Newlook a bylo znemožněno generovat reporty na Yahoo Finance. V květnu pak "padly" bookmarks.yahoo.com a tento týden bylo oznámeno ukončení provozu Yahoo People Search. Dále Yahoo nyní ukončilo provoz xobni.com a Smartr Product Suite primárně proto, že jejich funkce byly již inkorporovány do Yahoo Mail.


V červvenci pak bude z Chrome Web Store odstraněn Yahoo Toolbar a místo něj bude společnost nabízet Yahoo Extension pro Chrome. Konce se 31. července dočká také stránka zaměřená na ženy s názvem Yahoo Shine a v ten samý den bude ukončen i provoz voices.yahoo.com. Na konci srpna pak podle dostupných informací ukončí své fungování contributor.yahoo.com. Yahoo se tak bude zaměřovat pouze na čtyři klíčové oblasti: vyhledávání, komunikaci, digitální časopisy a video spolu s dvěma úspěšnými službami: Flickrem a Tumblr.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) venimo - Fotolia.com

Komentáře