Yahoo ukončí do září tucet svých služeb

Novinky |

Yahoo oznámilo, že v rámci svého nového strategického plánu ukončí tucet svých služeb a bude se nadále zaměřovat pouze na klíčové produkty.

Yahoo ukončí do září tucet svých služebOde dneška již nefungují služby Yahoo Axis, Yahoo Browser Plus, Yahoo Citizen Sports a Yahoo WebPlayer. Axis byl sérií doplňků pro prohlížeče a mobilních aplikací, jež měly urychlovat hledání na internetu. Plug-in Browser Plus uživatelům umožňoval přidávat jiné funkce bez toho, aby museli zavřít a znovu otevřít relaci. Citizen Sports byl portál určený k interakci mezi sportovními fanoušky a díky Yahoo WebPlayer mohli administrátoři přidávat na své weby audio a video.


Během tohoto měsíce pak budou ukončeny služby Foxy Tunes, Yahoo RSS Alerts, Yahoo Neighbors Beta, AltaVista, Yahoo Stars India a Yahoo Downloads Beta. Pravdou je, že tyto služby drtivé většině uživatelů chybět nebudou, jelikož o nich nikdy neslyšeli - kromě Altavisty. AltaVista byl jeden z nejpopulárnějších vyhledávačů v devadesátých letech, jenž Yahoo ovládlo v roce 2003. V současné době jde spíše o skin pro vlastní vyhledávač Yahoo. Do konce září navíc budou ukončeny Yahoo Local API a Yahoo Term Extraction API.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře