Yahoo nyní šifruje veškerou komunikaci mezi datacentry

Novinky |

Yahoo na oficiálním blogu oznámilo, že dostálo svým slibům z minulého roku - všechen provoz mezi jeho datovými centry je nyní šifrovaný. Bezpečnostních vylepšení se brzy dočká také Yahoo Messenger.

Yahoo nyní šifruje veškerou komunikaci mezi datacentry"Našim cílem je zašifrovat celou platformu pro všechny uživatele," uvedl Alex Stamos z Yahoo. "Chceme zabezpečit nejen Yahoo, ale zlepšit také bezpečnost webového ekosystému jako celku." V listopadu minulého roku společnost oznámila, že bude kvůli zprávám o špehování ze strany NSA šifrovat všechny své produkty. Yahoo bylo jednou z několika velkých technologických společností, jejíž komunikaci američtí špioni odposlouchávali.

 

Domácí stránka Yahoo a hledání jsou nyní defaultně šifrovány pomocí HTTPS. Uživatelé si pak mohou manuálně zapnout šifrování pro většinu dalších služeb společnosti jako Yahoo News, Yahoo Sports, Yahoo Finance, and Good Morning America on Yahoo tím, že do adresového řádku jednoduše napíší "https". V lednu společnost oznámila, že posílila také bezpečnost svého webmailu. Bez přímého odkazu na NSA Stamos uvedl, že inženýři Yahoo tvrdě pracují na tom, aby k ochraně svých uživatelů implementovali nejlepší možnou technologii.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © keroro666 - Fotolia.com

Komentáře