Yahoo Maps končí

Novinky |

Americká společnost Yahoo oznámila, že ještě v tomto měsíci ukončí provoz svých map. V září pak skončí její služba Pipes.

Yahoo Maps končíOd té doby, co se šéfkou Yahoo stala Marissa Mayerová, se americký gigant začal zaměřovat pouze na tři klíčové oblasti: vyhledávání, digitální obsah a komunikaci. Díky tomuto přístupu Yahoo ukončilo provozování řady svých služeb. Nyní americká společnost oznámila, že brzy skončí i Yahoo Maps a Yahoo Pipes. Své mapy Yahoo spustilo před více než deseti lety, přičemž zpočátku byly založeny na technologii od společnosti Sagent Technology. V posledních letech však Yahoo Maps poháněly mapy Here od finské společnosti Nokia.


I když Yahoo ve svém prohlášení uvedlo, že webová stránka Maps bude fungovat pouze do konce června, určité prvky této služby budou i nadále integrovány do vyhledávače Yahoo a několika dalších webových aplikací amerického gigantu jako Flickr. Kromě map Yahoo 30. září ukončí provoz nepříliš známé služby Pipes. Tato služba, jež byla spuštěna v roce 2007, umožňuje uživatelům ukládat na jedno místo různá data a převádět je jednoduše do řady formátů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Maridav - Fotolia.com


Související články
Komentáře