Yahoo končí se službou Buzz

Novinky |

Yahoo oznámilo, že ve čtvrtek 21. dubna letošního roku ukončí provoz své služby Buzz, která doplatila na úspěch jiných sociálních sítí.

Yahoo končí se službou Buzz
Služba Yahoo! Buzz byla spuštěna v únoru 2008 a uživatelům umožňovala sdílet různé informace - například pokud nahráli na službu novou fotografii, změnili si status nebo napsali minirecenzi na oblíbenou restauraci. Stejně jako Facebook, Twitter, Digg a další služby, i Buzz nabízel webmasterům možnost přidat na jejich webové stránky tlačítko této sociální sítě. I když několik velkých zahraničních portálů dalo Buzz šanci, služba se příliš neuchytila a 21. dubna bude ukončena. Podle Yahoo bylo ukončení Buzz, o kterém se spekulovalo již od prosince 2010, "těžkým rozhodnutím, které však společnosti umožní soustředit se na její klíčové produkty."

V současné době tak kromě Facebooku a Twitteru existují na internetu již pouze dvě velké komunity pro sdílení - Reddit, kterému se v předchozím roce více než ztrojnásobila uživatelská základna,a StumbleUpon, jenž minulý měsíc překročil jednu miliardu zhlédnutí svých stránek. Ani jedna z těchto služeb není v České republice příliš známa.

 

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com


Komentáře