Yahoo chce na iOS nahradit Google

Novinky |

O šéfce Yahoo Marisse Mayerové je v poslední době poměrně často slyšet. Nejprve prohlásila, že chystaná streamovací služba Yahoo bude nabízet i původní tvorbu společnosti, nyní mluví o tom, že chce nahradit Google na platformě iOS.

Yahoo chce na iOS nahradit GooglePodle nejmenovaných dobře obeznámených zdrojů Mayerová pracuje na dvou projektech, které jsou zaměřené na vytvoření mobilního vyhledávacího enginu a blíže nespecifikované mobilní reklamní platformy, přičemž oba produkty chce prodat Apple. Podle dostupných informací je již stanoveno datum, kdy chce šéfka Yahoo svůj plán nahradit Google v Safari na iOS za Yahoo prezentovat vrcholným představitelům Microsoftu. V současné době je vytvářena detailní prezentace s obrázky, která popisuje možný budoucí postup. "Přesvědčit Apple, aby ukončil spolupráci s Googlem, bude chtít víc než jen pěkné obrázky. Marissa to však chce dokázat," uvedl zdroj.

 

Google je v současné době ve webovém prohlížeči Safari nastaven jako výchozí vyhledávač. Na druhou stranu aplikace Akcie a Počasí na iOS jsou postaveny na technologii od Yahoo a Mayerová by spolupráci ráda ještě více rozšířila. Jak dodávají analytici, Google platí Apple ročně na různých poplatcích miliardu dolarů a díky jeho dominantnímu postavení na trhu to Yahoo při přesvědčování nebude mít vůbec jednoduché.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Techhive.com

Komentáře