Xiaomi představilo výkonný smartphone za 3 tisíce

Novinky |

Čínská společnost Xiaomi ukázala nový zajímavý smartphone s názvem Redmi Note 2, který stojí 129 dolarů, tedy v přepočtu pouhé tři tisíce korun.

Xiaomi představilo výkonný smartphone za 3 tisíceXiaomi Redmi Note 2 je poháněn osmijádrovým procesorem MediaTek Helio x10 na frekvenci 2 GHz, který má k dispozici 2 GB paměti RAM. Zařízení je opatřeno 5,5palcovým 1080p displejem, nad nímž je umístěn 5MP fotoaparát na pořizování selfies. Druhý třináctimegapixelový fotoaparát pak nalezneme na zadní straně telefonu. Mezi další hardwarové specifikace patří 3020mAh baterie, slot na dvě SIM karty, Wi-Fi 802.11ac a 16 GB místa na disku k ukládání dat, které je možné rozšířit pomocí microSD karet.


Telefon běží na operačním systému Xiaomi MIUI 7 OS, který je založen na Androidu. Xiaomi Redmi Note 2 má být nejlevnějším smartphonem známého čínského výrobce. Vyšší verze s označením Xiaomi Note 2 Prime, která je o dvacet dolarů dražší, nabídne rychlejší LTE připojení, rychlejší procesor a dvojnásobné množství paměti pro ukládání dat. Novinka se začne prodávat 16, srpna.

 

Zdroj: Techspot

 Úvodní foto: xiaomi


Související články
Komentáře