Xbox One v souboji konzolí nové generace stále prohrává

Novinky |

Microsoft oznámil, že za poslední tři měsíce uplynulého roku prodal 3,9 milionu kusů své konzole Xbox One, což je o asi 200 tisíc kusů méně, než kolik prodalo Sony svého PS4.

Xbox One v souboji konzolí nové generace stále prohráváMicrosoft ve druhém čtvrtletí svého fiskálního roku 2014 (čtvrté kalendářní čtvrtletí roku 2013) předčil očekávání analytiků a oproti tomu samému období předchozího roku značně zvýšil své tržby a zisky. S tržbami ve výši 24,52 miliardy dolarů se Microsoftu povedlo dosáhnout čistého příjmu ve výši 6,56 miliardy dolarů. Při zveřejňování svých finančních výsledků americká společnost oznámila, že se jí během posledních tří měsíců minulého roku podařilo prodat 3,9 milionu kusů konzolí Xbox One, což je pouze o dvě stě tisíc kusů méně, než kolik v tom samém období prodalo Sony svých PlayStationů 4. Xbox One byl na svém nejdůležitějším americkém trhu nejprodávanější konzolí, což však bylo nejspíše zapříčiněno nedostatkem skladových zásob PS4.


Souboj konzolí nové generace je ale i tak velmi těsný. Tržby z tabletů Surface se meziročně více než zdvojnásobily ze 400 milionů dolarů na 893 milionů dolarů. Uživatelé začali mít o tablety od Microsoftu větší zájem po vydání Surface 2 a Surface 2 Pro. Ty byly vzhledově podobné jako jejich předchůdci, ale znatelně výkonnější a běžely na Windows 8.1. Microsoftu se zvedly také příjmy z Bingu, jelikož vyhledávač Microsoftu „ukradl“ uživatele Googlu a i když příjmy z Office a Windows poklesly, Microsoft hrdě poukázal na 3,5 milionu předplatitelů Office 365 Home Premium. Jak podotýkají analytici, i když prodeje počítačů neustále klesají, příjmů Microsoftu se to díky dobré diverzifikaci zatím nedotklo.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © lucadp - Fotolia.com

Komentáře