World Cyber Games se letos neodehrají

Novinky |

Prestižní soutěž World Cyber Games (Světové kybernetické hry), jež má být elektronickou obdobou olympiády, se letos neodehraje.

World Cyber Games se letos neodehrajíPodle portálu OnGamers oznámil šéf WCG Brad Lee tuto zprávu svým partnerům skrze e-mailovou zprávu. „V letošním roce nebude společnost World Cyber Games organizovat soutěže ani žádné doprovodné akce včetně finále World Cyber Games," píše v mailu Lee s tím, že partneři mohou stále využívat značku WCG dle dřívějších ujednání. WCG začaly v roce 2000 jako akce sponzorovaná korejským ministerstvy pro informace a komunikace a kultury spolu se Samsungem. Brzy se z nich stala jedna z nejprestižnějších událostí v herním průmyslu.


Přesný důvod toho, proč se management World Cyber Games v tomto roce rozhodl nekonat žádné turnaje, není zatím jasný. Jak už to tak ale při podobných oznámeních bývá, spekuluje se o nízkých tržbách. WCG v uplynulých letech ztratily velké reklamní kontrakty a v rámci akce se také již nehraje řada populárních her. Herní obec tak může jen doufat, že v příštím roce bude situace jiná.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře