Windows XP obsahuje závažnou chybu. Opravte ji

Novinky | 02.06.09

V případě spuštění nebezpečného souboru v přehrávači QuickTime může nad vašim počítačem převzít kontrolu útočník zvenčí.

Windows XP obsahuje nebezpečnou chybu

 

Uvedená chyba narušující zabezpečení počítače se vyskytuje mimo Windows XP také v dalších produktech Microsoftu - Windows 2000 a Windows Server 2003. Novější verze těchto systémů (Windows Vista, Windows 7 a Windows Server 2008) však již chybu neobsahují a jejich uživatelé se tedy nemají čeho bát. Microsoft vybízí k preventivní opatrnosti, která plně postačuje k tomu, aby nebyl uživatelův počítač zasažen útokem zvenčí. Jediným smysluplným opatřením je obezřetnost při otevírání neověřených souborů.

Chyba se nachází v dynamické knihovně DirectX, kterou útočníci využívají pomoci speciálně upraveného souboru pro přehrávač QuickTime. Microsoft právě intenzivně pracuje na vývoji záplaty pro tuto chybu, která bude v co nejkratší době dostupná skrze službu Windows Update. Jediné, co mohou uživatelé momentálně udělat, je zakázat v registru Windows spouštění programu QuickTime, což lze jednoduše provést prostřednictvím stránek podpory Microsoftu. Po otevření uvedeného odkazu stačí stisknout tlačítko „Fix it" a o zbytek se již postará webová aplikace Microsoftu.


Komentáře