Windows XP jsou stále druhým nejpopulárnějším operačním systémem

Novinky |

Téměř patnáct let starý operační systém Windows XP měl podle společnosti Net Applications v březnu 16,9% podíl na trhu, což je více, než kolik mají Windows 8 a 8.1 dohromady.

Windows XP jsou stále druhým nejpopulárnějším operačním systémemJeště v únoru měly Windows XP 19,1% podíl. I když počet uživatelů XP neustále klesá, podle Net Applications jde stále o druhý nejpopulárnější operační systém na světě. Lídrem jsou Windows 7, jež má na svých počítačích nainstalováno 58 % uživatelů, zatímco Windows 8 a 8.1 ovládají pouze 14 % trhu. Windows XP jsou u uživatelů oblíbené i přesto, že Microsoft před rokem ukončil jejich podporu. Jak dodávají analytici, Windows XP nezpůsobují problémy pouze Microsoftu, ale také dalším společnostem. Pomalý přechod na novější verze Windows podle svých slov pociťují například výrobci počítačů jako Hewlett-Packard, Lenovo či Acer.


Microsoft doufá, že uživatele přiměje upgradovat na nový operační systém Windows 10, jenž bude vydán již v létě tohoto roku. Uživatelé Windows 7/8/8.1 si budou moci Windows 10 vyzkoušet po dobu jednoho roku zcela zdarma. Uživatelé Windows XP a Vista však tuto možnost mít nebudou.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře