Windows Phone jsou jen převlečený Android, tvrdí Anonymvous

Novinky |

Skupina Anonymvous dnes přišla s překvapivým tvrzením ohledně nového operačního systému pro mobilní zařízení. Jaké k tomu má důkazy?

Windows Phone jsou jen převlečený Android, tvrdí Anonymvous
Anonymvous tvrdí, že Windows Phone jsou jen pouhou omezenou nadstavbou nad samotným Androidem. Tento pozoruhodný závěr vyplývá z provedené analýzy zdrojových kódů obou operačních systémů. Android je open-source a jeho zdrojové kódy jsou zdarma. Cesta ke zdrojovým kódům díla od Microsoftu byla pro skupinu o něco složitější, protože se je výrobce snaží střežit. To se mu ale nepodařilo.

Jeden ze zaměstnanců mobilní divize Microsoftu je zapomněl na svazku disket v restauraci na obědě, kde si jich všiml všudypřítomný číšník, bezpečně je zamkl do šuplíku pod barem a o nalezení informoval na Facebooku restaurace. Shodou okolností je tento již bývalý zaměstnanec Microsoftu, také bývalým zaměstnancem Applu, odkud byl vyhozen za podobné prohřešky.

Skupině Anonymvous se přesto podařilo „kořist“ polapit, i když nebyla na místě schopna zámek šuplíku hacknout žádným ze svého elektronického vybavení, byla nucena jej při maskovaném přepadení ukradnout i s barem a v pouštním úkrytu po několika rozbitých klávesnicích použít sílu kladiva.

Na nalezených disketách se kromě 2 GB zdrojových kódů Windows Phone nacházelo také několik hodin videa z tajné nemocniční laboratoře Microsoftu, kde se vědci snaží vyvinout operační systém odolný proti virům, bakteriím a infekcím.

„Z naší analýzy vyplývá, že Windows Phone jsou pouhou omezenou grafickou nadstavbou nad Androidem,“ říká třicetiletý anonymní vousáč Brad Beard ze skupiny Anonymvous. Z Windows Phone se dá k samotnému Androidu jednoduše dostat, při zobrazení informací o telefonu stačí zadat jednoduchý příkaz: „Android – morfuji“.

Jako reakci začal Microsoft urychleně šířit do svých telefonů novou aktualizaci Ice Dream Sand Witch, která přechod k Androidu chrání novým heslem.

 

Jak jistě všichni pochopili, zpráva byla pouhým aprílovým výstřelkem. Doufáme, že vás pobavila.Úvodní foto: © AKS - Fotolia.com

Komentáře