Windows Media Player je dle Microsoftu bezpečný

Novinky | 31.12.08

Společnost Microsoft vyvrací tvrzení svých odpůrců, že by chyba, která se před pár dny našla ve Windows Media Playeru, byla kritická a ohrožovala bezpečnost celého operačního systému.

 

Není nic divného na tom, že se v operačním systému jako je Windows, Linux či Mac OS X čas od času najde bezpečnostní či jiná chyba a je nutné ji opravit. Tyto systémy jsou totiž natolik složité, že není možné při betatestování vyzkoušet úplně všechno. Jedna taková chyba se před pár dny objevila v multimediálním přehrávači Windows Media Player. Mnoho odborníků ji navíc označilo za jednu z těch zásadních (kritických). To znamená, že skrz tuto chybu se může téměř kdokoliv dostat do počítače a následně nakládat dle své libosti s vašimi daty. Samozřejmě za podmínky, že si nenainstalujete záplatu.

Na té už Microsoft usilovně několik dní pracuje a zároveň se snaží celou situaci uklidnit. Chyba prý není kritická, a pokud se objeví, tak způsobí "pouze" pád Windows Media Playeru, který je nutné znovu spustit. To jistě není zrovna příjemné, ale je to jistě lepší, než kdyby vám někdo ukradl soukromé údaje. Záplata by měla být hotova v řádu několika dní, a proto si nezapomeňte zapnout automatické stahování aktualizací a pravidelnou kontrolu, zda máte všechny dostupné nainstalované. Chyba je totiž v přehrávači, nikoliv operačním systému, a projevuje se proto jak ve Windows XP, tak v novějších Vista.

- - Tomáš Šulc


Komentáře