Windows 8 se pokusí překonat „Sedmičky“ již v roce 2012

Novinky | 25.10.10

Minulý týden tomu byl přesně rok, kdy Microsoft uvedl na trh operační systém Windows 7. Ten se stal nejrychleji prodávaným operačním systémem v historii a napravil pošramocenou reputaci Microsoftu, kterou měly na svědomí hojně kritizované Visty.

Další verze operačního systému z dílny redmondského giganta, jemuž se prozatím přezdívá Windows 8, bychom se měli dočkat již za dva roky. Ve zprávě oslavující jednoleté výročí uvedení Windows 7 na trh se o tom stručně zmínil nizozemský blog Microsoftu.

„Microsoft se právě nachází ve vývojové fázi nového operačního systému. Na trhu se však Windows 8 neobjeví dříve, než za dva roky,“ prozradila zpráva, kterou zachytil a přeložil server Winrumors.com, zatímco magazínu CNET se podařilo pořídit i screenshot dané zprávy. Jakmile se však informace začala objevovat v titulcích článků, byla  velice rychle stažena a Microsoft se opět uchýlil k úpěnlivému mlčení ohledně Windows 8 a datu jeho uvedení.

Jak naznačují již dříve uniklé informace, Microsoft v současné době vyvíjí 128bitový operační systém, jenž by měl dle informací z údajných interních dokumentů Microsoftu přinést například rozpoznávání obličejů či super-rychlé starty. Jak však po odhalení těchto dokumentů uvedl specializovaný analytik, předpokládat, že zmíněné vlastnosti vůbec někdy spatří světlo světa, může být nebezpečné.


Komentáře