Windows 8.1 dosáhly stádia RTM

Novinky |

Během jedné ze svých konferencí Microsoft oznámil, že systém Windows 8.1 bude výrobcům zpřístupněn na konci srpna. Podle nových zpráv tento „patch“ dosáhl stádia Release to Manufacturing (RTM) právě 23. srpna.

Windows 8.1 dosáhly stádia RTMInformace o RTM přineslo několik zahraničních technologických portálů s tím, že finální build Windows 8.1 nese označení 9600.16384.130821-1623. Microsoft údajně informace o RTM nezveřejnil minulý týden v pátek proto, aby nebyly zastíněny informace o plánovaném odchodu Steva Ballmera. Očekává se, že Microsoft nezpřístupní Windows 8.1 RTM předplatitelům TechNetu a MSDN dříve, než před jejich oficiálním vydáním 18. října. To je neobvyklé, jelikož v minulosti Microsoft nabídl RTM pro OEM a IT profesionály naráz. Předpokládá se, že Microsoft využije čas mezi vydáním OEM a RTM k opravení zero-day chyb, na něž narazí jeho partneři.


Windows 8.1 budou bezplatnou aktualizací pro Windows 8 dostupnou skrze Windows Store. Patch přinese řadu nových funkcí a vylepšení: částečně se vrátí tlačítko Start, vylepšeno bude vyhledávání a multi-tasking, Start screen bude možné upravit podle vlastního gusta a operační systém bude lépe optimalizován pro menší tablety.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře