Windows 7 jsou nejprodávanějším OS Microsoftu

Novinky | 21.11.09

Microsoft oznámil, že již prodal dvakrát více kopií Windows 7 než v případě svého doposud nejúspěšnějšího operačního systému za stejné období po uvedení na pulty obchodů.





Windows 7 trhá rekordy

Microsoft se pochlubil, že prodeje Windows 7 jsou dvakrát vyšší ve srovnatelném období v poměru k až doposud nejprodávanějším Windows (myšleno tím bylo zřejmě Windows XP). Prohlášení zaznělo na výročním setkání akcionářů Microsoftu, kde CEO giganta Steve Ballmer zářil optimismem a nebál se banalizovat úspěchy konkurence. Například k rostoucímu podílu počítačů Mac na trhu Ballmer řekl, že jde jen „o pár desetinek procenta“ a mladí lidé, jenž jsou nyní hlavními uživateli Maců, "již brzy vyrostou z tohoto Mac období".

Na otázku akcionáře („proč si Microsoft vede tak špatně u mladých lidí") Ballmer odpověděl: „Částečně je to marketingem, částečně fází života. Pravdou ale je, že si vedeme opravdu dobře, a to i vysokoškoláků.“ CEO redmondského giganta pokračoval i poté ve stejném stylu. „Windows 7 je pro nás skvělou možností, jak získat tyto mladé uživatele zpět. S horší situací ekonomiky si lidé uvědomují, že Mac je mnohem dražší než stejný počítač s operačním systémem Windows 7,“ řekl Ballmer.














Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.