Windows 7 se možná bude prodávat v „rodinném balení“

Novinky | 03.07.09

Microsoft možná bude nabízet hromadné licence pro běžné uživatele v podobě „rodinných balíčků“. Naznačují to podmínky smlouvy o užívání jedné z verzí Windows 7.

Dočkáme se rodinného balení Windows 7?

 

Blogeři Kristan Kenney a Ed Bott nalezli v podmínkách užívání (EULA - end-user licensing agreement) nejnovější verze Windows 7 RC zmínku o „rodinném balíčku". Ve smlouvě, kterou je třeba odsouhlasit v průběhu instalace, je totiž článek, který popisuje určení licencovaného počítače. Odstavec a) tohoto článku popisuje klasické určení kopie pro jeden počítač. Odstavec b) však zmiňuje možnost uživatele být kvalifikovaným uživatelem Family Packu. Family Pack, tedy rodinný balíček, pak může být využit v rámci domácnosti k instalaci na 3 počítače, jež budou používány členy rodiny k nekomerčním účelům. Přesné znění daného článku licenční ujednání můžete vyčíst z obrázku.

Odstavec o rodinném balíčku je dle blogerů zmiňován pouze ve verzi Windows 7 Home Premium, která je primárně určena pro osobní účely. To se týká i speciálně upravené verze Windows 7E Home Premium, jež bude nabízena bez Internet Exploreru 8 na evropských trzích. Microsoft však již dříve odmítl potvrdit, zda bude nabízet hromadné licence Windows 7 pro běžné uživatele.

 


Komentáře