Windows 7 mohou mít problémy s provozem baterií u notebooků

Novinky | 05.02.10

Společnost Microsoft se rozhodla reagovat na četné stížnosti a prošetří, zda má operační systém Windows 7 skutečně nějaký vliv na výdrž baterie u notebooků.

Windows 7 mohou mít problémy s výdrží baterie u notebooků

 

Uživatelé si na chybnou funkci systému Windows 7 stěžovali již dlouho před uvolněním jeho finální verze. Nejčastěji šlo o předčasné varování systému, že se baterie notebooku brzy vybije. Objevily se však i případy, kdy systém uživateli doporučil úplnou výměnu baterie.

Podle Microsoftu byl problém v jednom z nástrojů systému Windows 7, který kontroloval stav baterie. „Tuto záležitost nyní ještě řešíme s našimi hardwarovými partnery, podle kterých byla chyba v systémovém firmwaru (BIOSu)“ uvedla ve svém prohlášení mluvčí Microsoftu. Varování systému Windows 7 o stavu baterie jsou vázána právě na informace firmwaru.

O problému se na oficiálních stránkách Microsoftu vede velmi rozsáhlá diskuze. Přestože k vložení prvního příspěvku došlo již začátkem června loňského roku, fórum je stále aktivní a denně do něj přibude i deset nových zpráv. Uživatelé se ve svých pohledech na daný problém velmi liší. Někteří se domnívají, že stížnosti jsou neopodstatněné. Jiní zase věří, že nový operační systém od Microsoftu má velký vliv na špatný stav jejich baterií.

Podrobnější analýzu tohoto problému hledejte na sesterském webu Computerworld:

https://computerworld.cz/software/windows-7-microsoft-setri-problemy-s-vydrzi-baterie-5613Komentáře