Windows 10 se údajně budou prodávat i na flash disku

Novinky |

Německý portál WinFuture přinesl informaci o tom, že Microsoft plánuje svůj nový operační systém Windows prodávat jak v elektronické podobě a na klasických DVD, tak i na flash discích.

Windows 10 se údajně budou prodávat i na flash diskuPodle WinFuture bude Microsoft na flash discích prodávat 32bitové i 64bitové Windows 10 ve verzi Home a Professional. Z každého USB disku bude údajně možné operační systém nainstalovat s platnou licencí na jeden počítač. Windows 10 na flash discích mají být dražší, než Windows 10 na DVD nebo v digitální podobě. Americký gigant již dříve oznámil, že Windows 10 Home budou stát 119,99 dolaru, zatímco profesionální verze bude o 80 dolarů dražší. Jak uvádí WinFuture, za Windows 10 Home na flash disku si uživatelé připlatí 25 dolarů, zatímco Windows 10 Professional na USB disku budou dražší o 38 dolarů.


Nutno podotknout, že v době, kdy většina výrobců již do svých notebooků nepřidává optické mechaniky, je možnost koupě operačního systému na flash disku poměrně praktickým řešením. Windows 10 budou vydány 29. července, přičemž uživatelé Windows 7 a Windows 8.1 na ně v prvním roce od jejich vydání budou moci upgradovat zcela zdarma.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře