Windows 10 se na jaře dočkají nových funkcí

Novinky |

Microsoft podle portálu WinBeta na jaře příštího roku vydá další velký balík aktualizací pro operační systém Windows 10, který je interně označován jako Redstone.

Windows 10 se na jaře dočkají nových funkcíRedstone podle informací WinBeta naváže na balík aktualizací a nových funkcí Threshold 2, který Microsoft vydá již nyní na podzim. Inženýři amerického gigantu údajně ještě nyní řeší, jaké funkce integrují do kterého balíku. Očekává se, že Redstone přinese funkci, která vývojářům třetích stran konečně umožní vytvářet vlastní doplňky pro webový prohlížeč Edge. Microsoft již dříve uvedl, že přídavky budou dostupné někdy během příštího roku.


Další velkou změnou, kterou přinese Redstone, má být podle WinBeta funkce podobná funkci Continuity dostupné na operačních systémech iOS a OS X, která zjednoduší přecházení mezi více zařízeními při práci. Continuity umožňuje například začít s prací ve webovém prohlížeči na počítači a navázat tam, kde jste skončili, na telefonu. Tuto funkci budou moci do svých aplikací integrovat i vývojáři třetích stran.

 

Zdroj: IDG News Service                                Úvodní foto: PCWorld.com

Komentáře