Windows 10 Mobile se na telefonech objeví v prosinci

Novinky |

Microsoft na své facebookové stránce věnované telefonům Lumia oznámil, že nový operační systém Windows 10 Mobile bude vydán již v prosinci.

Windows 10 Mobile se na telefonech objeví v prosinciZatím není jasné, které telefony s operačním systémem Windows Phone budou moci na nové Windows 10 Mobile upgradovat - podle Microsoftu však bude moci na nový OS přejít „většina smartphonů Lumia“. Windows 10 Mobile bohužel ke svému chodu vyžadují alespoň 8 GB interní paměti, takže na low-endových telefonech typu Lumia 530 se jich nedočkáme. Jasné je pouze to, že vůbec prvními telefony s Windows 10 Mobile pak budou smartphony Lumia 950 a Lumia 950 XL, jež se na trhu objeví již v listopadu.


Zajímavé je, že ne každý telefon nebude podporovat všechny funkce Windows 10 Mobile. Například funkce Windows Hello a Continuum poběží pouze na nových telefonech a další vybrané funkce uvidíme pouze na high-endových smartphonech. Podle prvních recenzí však Windows 10 Mobile běží velmi dobře na velké většině kompatibilních zařízení. Zda to bude pravdou si musíme ještě dva měsíce počkat.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře