Windows 10 jsou na 300 milionech zařízeních

Novinky |

Microsoft tento týden uvedl, že jeho operační systém Window 10 je již nainstalován na 300 milionech zařízení po celém světě.

Windows 10 jsou na 300 milionech zařízeníchJeště v březnu tohoto roku při příležitosti konání vývojářské konference Build Microsoft uváděl, že jeho nový operační systém běží na 270 milionech zařízeních. Jde tak o výrazný pokrok, vezmeme-li v úvahu, že Windows 10 již brzy oslaví první narozeniny. Jak uvedli představitelé Microsoftu na konferenci Build 2015, americký gigant očekává, že během dvou až tří let na Windows 10 poběží miliarda zařízení. Při současném tempu by se to Microsoftu mohlo podařit do tří let. Nutno podotknout, že když Microsoft mluví o zařízeních, nemá tím na mysli pouze počítače, ale také tablety, smartphony a herní konzoli Xbox One.

Jak nyní připomněl korporátní viceprezident Microsoftu pro divizi Windows a Devices Yusuf Mehdi, Microsoft již brzy ukončí možnost bezplatného upgradu na Windows 10 pro uživatele Windows 7 a Windows 8.1. Možnost bezplatného přechodu na novou verzi OS bude ukončena již 29. července tohoto roku, přičemž po tomto datu budou uživatelé za kopii Windows 10 Home muset zaplatit 119 dolarů. Otázkou tak je, jak rychle budou lidé na Windows 10 přecházet poté, co za něj budou muset začít platit.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře