Windows 10 jsou druhým nejpoužívanějším OS na světě

Novinky |

Windows 10 jsou podle nových statistik společnosti NetMarketShare pouhých šest měsíců po svém vydání druhým nejpoužívanějším operačním systémem na světě.

Windows 10 jsou druhým nejpoužívanějším OS na světě
Podle NetMarketShare Windows 10 vůbec poprvé překonaly 10% hranici a v počtu uživatelů předčily Windows XP a Windows 8.1. Windows 10 mají v současné době 11,85% podíl na trhu, přičemž ještě v prosinci to bylo 9,96 %. Na třetí pozici jsou Windows XP, které si od prosince polepšily o půl procenta na 11,4 %. Čtvrté pak skončily Windows 8.1 s 10,4 %.


Jak uvedl Microsoft v lednu, mají Windows 10 nejrychleji rostoucí uživatelskou základnu v historii. Během prvních čtyř týdnů po svém vydání byly nainstalovány na 75 milionech PC, o měsíc později pak na 110 milionech PC. V prosinci pak Windows 10 byly nainstalovány na 200 milionech zařízeních, takže se Microsoft opět o něco přiblížil svému cíli dostat nový OS „do tří let na miliardu zařízení“. Na druhou stranu to může být dáno i poměrně agresivní politikou společnosti, která nový systém svým uživatelům v podstatě nutí, poslední dobou třeba v podobě omylem (?) zaškrtnuté volitelné aktualizace ve Windows 7 a Windows 8.1.


A jaký operační systém zůstává na prvním místě? Jak jste již určitě uhodli, jsou jím sedm let staré Windows 7, které stále ovládají 52,47 % trhu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře